Podlahy eKomplex – kvalita, záruky a garantované vlastnosti

Katalog podlah

 Projděte se nabídkou podlah, které jsou prověřené našimi podlaháři,  vynikají kvalitou a garantovanými vlastnostmi.

Seznamte se s druhy podlah a dozvíte se,  jak vybrat podlahu, aby investice do nové podlahy naplnila Vaše očekávání. Každý typ podlahy je vhodný pro jiné použití. Nebudete-li si vědět s výběrem podlahy rady, obraťte se s důvěrou na pracovníky našeho podlahářství, případně nám zašlete Váš dotaz.


Průvodce snadným výběrem podlahy…

Jak dělíme podlahy podle materiálu

Dřevěné podlahy

DŘEVĚNÁ PODLAHA – najdete zde vše o lamelových dřevěných podlahách včetně katalogu dřevěných lamelových podlah a ceníku dřevěných podlah, prověřených našimi podlaháři … Kdo má rád vůni přírody a oceňuje skvělé vlastnosti přírodních materiálů, pro toho jsou dřevěné podlahy správnou volbou. Samozřejmě zajistíme dodání vybraných podlah včetně odborné pokládky dřevěných podlah.

Parketové podlahy

PARKETOVÁ PODLAHA – Podlaha poskládaná z dřevěných parket je interiérovou klasikou. Parketové podlahy vynikají nejen vůní dřeva, ale i originálními vzory parketové mozaiky. Dřevěné parkety mají ve srovnání s podlahami z masívu řadu výhod, například vyšší odolnost a menší náklady na údržbu podlahy. Zajišťujeme i pokládání parketových podlah.

Laminátové podlahy

LAMINÁTOVÁ PODLAHA – podlaha vynikající tvrdostí, odolností a nenáročnou údržbou, navíc s možností dekoru věrně napodobujícího jakýkoli druh dřeva, kámen, dlažbu anebo vzhledu, který si na nic nehraje a je sám sebou. Jste-li praktičtěji založení, je pro Vás laminátová podlaha ta pravá volba. Zajistíme dodání podlahy i odborné pokládání laminátových podlah.

linoleum a marmoleum

LINOLEUMMARMOLEUM – Pod názvem linoleum jsme si desetiletí neuměli představit nic jiného, než univerzální plastovou podlahovou krytinu, známou z každého paneláku, školy či nemocnice. Teprve nedávno jsme zjistili, že pravé linoleum je něco zcela jiného – kvalitní podlahovina z čistě přírodních materiálů. Dodáváme linoleum, Marmoleum a provádíme i pokládání linolea.

korkové podlahy

KORKOVÁ PODLAHA – korek je kůra zvláštního stromu, která vyniká měkkostí, pružností a tepelně izolačními vlastnostmi. Je předurčen pro podlahy všude tam, kde si přejeme zajistit tepelný komfort a měkkost došlapu bez nutnosti využití koberců. Korkové podlahy jsou nenáročné na údržbu a potěší všechny, kdo rádi chodí doma naboso. Provádíme pokládání korkových podlah.

bambusové podlahy

BAMBUSOVÁ PODLAHA – bambus je asijská travina, která v dospělosti zdřevnatí a původně měkký stonek se změní na velmi tvrdou hmotu, tvrdší než ušlechtilá dřeva. To předurčuje bambus k výrobě velmi tvrdých a odolných podlah. Bambusové podlahy se hodí například do kanceláří s intenzívním provozem kolečkových židlí. Provádíme také pokládání bambusových podlah.

vinylové podlahy

VINYLOVÁ PODLAHA– vinyl, PVC, polyvinylchlorid – všechny tyto názvy znamenají materiál výjimečně vhodný pro namáhané podlahy s minimální údržbou. Podlahy z PVC jsou skvělé všude tam, kde se nechceme o podlahy příliš starat, potřebujeme je chemicky ošetřovat, plánujeme podlahové vytápění. Sportovní haly si bez nich nedokážeme již představit. Provádíme pokládání vinylových podlah.

Koberce

KOBEREC – specifická podlahová krytina, vhodná všude tam, kde si přejeme chodit bosou nohou, máme rádi měkký došlap anebo kde bychom rádi malým dětem dopřáli komfort pro hry na podlaze bez otlačených kolínek a puchýřků na rukou. Koberce vynikají nejen tepelně izolačními vlastnostmi, ale navíc dodávají místnosti skvělou akustiku potřebnou pro HiFi prožitek. Provádíme pokládání koberců.

 

Jak dělíme podlahy podle způsobu pokládky

Plovoucí podlahy

PLOVOUCÍ PODLAHA – podlaha položená specifickým způsobem bez pevného uchycení podlahy k podkladu. Plovoucí uložení podlahy umožňuje její snadnou dilataci, rychlou a čistou pokládku a snadnou výměnu za jinou podlahu či jen rychlou výměnu poškozených lamel. Plovoucí podlahy jsou dnes nejčastějším způsobem pokládky. Provádíme odborné pokládání plovoucích podlah.

Lepené podlahy

LEPENÁ PODLAHA – podlaha přichycená po celé ploše k rovnému podkladu má oproti plovoucím podlahám některé výhody – především tižší došlap a možnost zatížení těžkým nábytkem. Lepené podlahy mají také delší životnost a odolávají lépe vzniku spár a trhlin. Pokud to s podlahou myslíte vážně, je lepená podlaha správnou volbou. Provádíme pokládání lepených podlah.

Podlahy na roštech

PODLAHA NA ROŠTECH – uložení podlahy pevným přichycením na předem připravený dřevěný rošt umožňuje čistější a rychlejší přípravu podkladu, nezatěžuje příliš konstrukci domu a to je předurčuje k použití například na půdách domů anebo všude tam, kde chceme zavést podlahové vytápění. Provádíme odborné pokládání podlah na rošty i montáže podlahového vytápění.