Nákupu a výběru koberce doporučujeme věnovat maximální pozornost. Vyplatí se ještě před návštěvou prodejny koberců ujasnit, podle jakých kritérií budete koberec vybírat. Dále je dobré nastudovat si alespoň základní informace o kobercích. A nakonec přistoupíme k vlastnímu výběru koberce a domluvě s odborníkem, který koberec kvalitně položí.

Jak dobře nakoupit kvalitní koberce ?

Dobrý nákup koberce není velká věda. Je ovšem důležité se na něj důkladně připravit. Jak postupovat, aby nákup koberce nebyl jen zbytečně vyhozenými penězi a draze zaplacenou špatnou zkušeností ?

1. Zjistěte co hledáte

Před nákupem a výběrem koberce si vždy ujasněte :

Koberce vybíráme nejlépe podle vzorníku

  1. K jakému účelu chcete koberec využívat (dekorace, ochrana podlahy, občasná chůze, frekventovaná chůze, tepelná izolace, čisticí zóna …)
  2. Jaký je charakter místnosti, kde má být koberec položen (suchá, vlhká, studená, vytápěná, s jakým kolísáním teploty a vlhkosti, rozměry a tvar místnosti)
  3. Jakým způsobem bude koberec zatěžován (staticky – bude na něm postaven nábytek, dynamicky – chůze, pohyb nábytku atd.)
  4. Jakou intenzitou bude koberec používán (spí na něm jen kočka, ráno a večer se po něm chodí – ložnice, chodí se po něm stále – recepce atd.)
  5. Pobývají v místnosti osoby s alergií na roztoče ? (V každém pórovitém materiálu je nutné počítat s výskytem roztočů – většině lidí nevadí, některé ohrožují na zdraví)
  6. Jak často chceme koberec čistit (volba způsobu tkaní, materiálu a barvy)
  7. Jak často chceme koberec obměňovat (volba materiálu podle odolnosti)

2. Naučte se rozlišovat koberce

Seznamte se s druhy koberců a jejich rozdělením podle několika hledisek.

Ne každý koberec je vhodný pro každé použitíKoberce se dělí podle několika hledisek a vlastností. Článek druhy koberců Vás seznámí s dělením koberců podle zpracování, odolnosti proti zátěži, materiálu, tloušťky a podle dalších parametrů.

Takto získáme dobrý přehled a základní teoretické znalosti potřebné k tomu, abychom porozuměli informacím, které o svých výrobcích uvádějí výrobci koberců. Nabytá jistota a přehled se nám bude hodit pro budoucí jednání s podlahářem, který nám zakoupené koberce odborně položí. Neznalost problematiky na straně zákazníka je často příčinou neopodstatněné nedůvěry k radám podlaháře, protože neinformovaný zákazník nedovede posoudit význam a logiku argumentů, které podlahář předkládá zákazníkovi ve snaze pomoci mu s výběrem koberce a způsobem pokládky.

3. Vyberte si správný koberec

Prohlédněte si katalog koberců

a seznamte se s jejich charakteristikami, uváděnými výrobci. S nabytými vědomostmi zcela vylučte koberce, které svými deklarovanými vlastnostmi nevyhovují zamýšlenému účelu a požadavkům. Nenechejte se unést nadšením z krásných vzorů a barev – i sebekrásnější koberec, který nebude disponovat požadovanými vlastnostmi, Vám přinese jen starosti a zklamání z ukvapeného nákupu.

4. Objednejte si odborné položení koberce

Zakoupením koberce starosti nekončí.

Odborná pokládka koberce je předpokladem jeho správné funkce

Nyní je potřeba zajistit opatrnou demontáž stávající podlahové krytiny, přípravu podkladu pro nový koberec, dovoz koberce a jeho kvalitní pokládku. Nakonec je potřeba zbavit se zákonným způsobem zbytků staré demontované krytiny.

Všechny tyto záležitosti zajistí odborní pracovníci vybraného podlahářství. Odborní podlaháři Vám nový koberec dovezou, připraví vše pro pokládku koberce nového, nakonec koberec položí, zalištují a zbaví Vás i starostí s odvozem a likvidací podlahové suti.

5. Dejte na rady odborníků

Rozumný člověk se poučí z chyb jiných a nevynalézá tytéž chyby znovu

Špatný výběr koberce, nesprávné posouzení klimatických podmínek místnosti, překročení výrobcem koberce určené mezní intenzity a způsobu zatěžování, špatná návaznost vzorů, párání kobercových spojů – to vše a ještě mnoho dalších nepříjemných zjištění pravděpodobně čekají všechny, kteří se rozhodli „ušetřit“ čas konzultacemi svého záměru se zkušným odborníkem na koberce. Bezhlavý výběr koberce jen na principu líbivosti dekorů a na omak příjemného povrchu už zklamal mnoho nakupujících poté, co neodborně vybraný koberec položili a začli používat.


Rádi Vám pomůžeme s výběrem koberce a jeho pokládkou

Naši podlaháři Vám rádi bezplatně poradí a pomohou s výběrem vhodného koberce. Stejně tak Vás zbaví veškerých starostí s jeho dovozem a pokládkou, jakož i přípravou podkladového materiálu podlahy a finálních úprav po pokládce koberce, jako je zalištování v rozích a instalace přechodových lišt ve spojích.

Nákup koberce a objednání pokládky rychle a pohodlně …

Správný výběr koberce konzultujte s podlahářem

Objednejte si nabídku, dovoz a pokládku koberce pohodlně z domu

V klidu a pohodlí Vašeho domova posoudíte naši nabídku, případně ji můžete srovnat s nabídkami konkurence. Bude-li Vám plně vyhovovat, sepíšeme s Vámi objednávku na pokládku Vašeho nového koberce.

Koberec můžete výhodně objednat přímo u nás, případně si ho zajistíte sami.


Oblast*: ------------->
Vyberte kraj
------------->
*:
*:
*:
*:
*:
*: