Výběr koberce do kanceláře není složitou záležitostí. Díky širokému sortimentu koberců určených právě pro kancelářské a komerční použití stačí nahlédnout do příslušného oddílu katalogu koberců anebo si nechat poradit od zkušeného podlaháře. Pak už jen stačí vybrat si podle barev, materiálu a rozměrů kanceláře.

Koberce do kanceláře a jejich výběr

 

Kancelářské koberce

Výběr barev koberce do kanceláře

Obecně se do kanceláří hodí jednoduché koberce nejlépe v jednolité barvě, která bude korespondovat anebo doplňovat dominantní barvy kanceláře. Využívají se melírované nebo jednobarevné typů koberců. Jednoduché vzory působí na první pohled dominantně. 

Výběr výrobní technologie pro kancelářské koberce

Z výrobních technologií se v kancelářích uplatní tkané, tištěné nebo všívané koberce. Právě tyto druhy koberců jsou vhodné do více zatěžovaných prostor. V komerčních prostorách jako jsou kanceláře a úřady frekventovaný pohyb osob koberce středně až extrémně zatěžuje. Odolné zátěžové koberce bez újmy po několik let vydrží nepřetržitý provoz ve vaší kanceláři.


Bezstarostná a rychlá pokládka koberce v kanceláři

Pokládka kancelářských koberců

Koberce jsou ve srovnání s novou podlahou položeny nebo vyměněny za zlomek času. Zkušení podlaháři zvládají pokládky koberců v několika kancelářích za pár desítek minut. Úspora času a ceny práce je tedy oproti pokládání podlah nesrovnatelná.

Výměna koberce pro zákazníka znamená v podstatě jen výběr koberce z katalogu koberců (naši podlaháři Vám jej dovezou ochotně až do kanceláře) a vše ostatní již zajistí podlahář.

Zákazníkovi stačí vybrat vzor, materiál a barvu a zkonzultovat výběr s podlahářem, který mu potvrdí, zda je vybraný koberec vhodný právě pro použití v určené kanceláři. Zároveň zákazníkovi ochotně poradí, podle jakých kritérií koberec do kanceláře vybírat. Pak již stačí jen podepsat jednoduchou objednávku, podlaháři vybraný koberec zajistí, dovezou, zlikvidují starou krytinu a za pár minut položí koberec nový. Zákazník tedy během chvilky může v kanceláři obnovit provoz. 


Čištění kancelářských koberců není žádná věda

Snadná údržba kancelářských koberců

Kancelářské koberce jsou velmi nenáročné na údržbu. Platí pro ně vše co pro koberce určené pro domácí použití, jen se musí údržba koberců s ohledem na vyšší zatěžování provádět častěji.

Obvykle stačí koberce v kancelářích vysávat 1x týdně, v hodně frekventovaných místnostech 1x denně.

Nejčastěji tuto práci obstará placená uklízečka nebo nasmlouvaná úklidová firma, takže pro zaměstnance kanceláře nevzniká používáním koberce žádná další pracovní povinnost.

Výhodou koberce v kanceláři je také skutečnost, že zadržují prach, který pak nepoletuje po místnosti. Pokud jv kanceláři pracují alergici, neváhejte koberec do kanceláře zakoupit. Díky kobercům se budou moci zaměstnanci soustředit na práci a nebudou obtěžováni alergickými reakcemi na poletující prach. Jestliže koberec v kanceláři budete vysávat pravidelně jednou týdně, alergeny ve vaší kanceláři nemají téměř žádnou šanci.


Zátěžové koberce

Zátěžové koberceKoberce do kanceláře se často prodávají jako tzv. zátěžové koberce.  Tyto koberce jsou  každodenně pošlapávány často stovkami osob, přejížděny kancelářskými židlemi a namáhány pokládáním různých předmětů a tím samozřejmě vysoce zatěžovány.

Zátěžové koberce jsou navržené a vyrobené tak, aby vydržely opravdu velký provoz a pohyb například vašich klientů. Předpokladem dlouhé životnosti zátěžového koberce jsou také kvalitní a odolné podlahy, na něž jsou koberce položeny. Zátěžové koberce se hojně využívají například v nákupních centrech kde je velký pohyb lidí a údržba jiných druhl podlah nebo podlahových krytin by byla nákladná.

Běžná cena zátěžového koberce pro střední kategorii se pohybuje již od 134 korun za metr čtverečný. Na internetu se dnes prodávají i luxusní zátěžové koberce, které poskytují vysokou ochranu proti zašpinění. Úprava proti nečistotě bývá z pravidla již zabudována při výrobě krytiny do vlákna. Většinu skvrn na takovýchto typů koberců lze odstranit jednoduše vodou.

Tyto koberce bývají velmi často vyráběny jako nehořlavé koberce s vysokým stupněm odolnosti proti postupu ohně, hodí se tedy do všech prostor, kde norma vyžaduje zvýšený stupeň odolnosti proti požáru.


 

 Cenová nabídka kancelářských koberců a jejich pokládky rychle a pohodlně …

 

 

Vypracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku dodání a pokládky kancelářských koberců, o kterou si můžete právě teď pohodlně z domu požádat vyplněním poptávkového formuláře.Odbornou pokládku kancelářských koberců v České republice nabízejí tato naše podlahářství

 Naše podlahářství, která najdete ve všech větších městech České republiky, zaměstnávají zkušené podlaháře, kteří Vám rádi poradí a provedou odbornpu pokládku koberců. Realizujeme zakázky na pokládky koberců od jedné místnosti až po velká nákupní centra. Náš tým zkušených podlahářů je schopen pružně reagovat na termíny podlahářských prací a jejich rozsah podle požadavků zadavatelů a investorů.

Díky dobrému pokrytí Česka našimi podlaháři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně položíme koberce bez ohledu na místo Vašeho bydliště nebo firmy.

Pokládky koberců Praha Pokládání koberců a podlahových krytin v Praze a Středočeském kraji
Pokládky koberců Brno Podlahářské služby pro Brno a Brněnský kraj, jižní Moravu
Pokládky koberců Ostrava Pokládka podlahových krytin a koberců Ostrava a Ostravský kraj
Pokládky koberců Plzeň Pokládka koberců prováděná podlahářstvím Plzeň pro Plzeňský kraj
Pokládky koberců Olomouc Podlahy, pokládky koberců pro Olomouc a Olomoucký kraj
Pokládky koberců Liberec Pokládky koberců pro Liberec a Liberecký kraj
Pokládky koberců Ústí nad Labem Pokládání koberců pro Ústecký kraj a severní Čechy
Pokládky koberců Karlovy Vary Pokládka koberce a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Pokládky koberců Hradec Králové Kladení koberců pro Hradec Králové a východní Čechy
Pokládky koberců Pardubice Pokládky kobercůových krytin a koberců pro Pardubice a Pardubicko
Pokládky koberců České Budějovice Koberce a pokládky pro České Budějovice a jižní Čechy
Pokládky koberců Jihlava Pokládka koberců Jihlava a kraj Vysočina
Pokládky koberců Jeseník Podlahářské práce pro Jeseník a severní Moravu a Slezsko
Pokládky koberců Zlín Koberce, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj