Výběr koberce do bytu není složitou záležitostí. Díky širokému sortimentu bytových koberců určených právě pro nekomerční použití stačí nahlédnout do příslušného oddílu katalogu koberců anebo si nechat poradit od zkušeného podlaháře. Pak už jen stačí vybrat si podle barev, materiálu a rozměrů místností.

Koberce do bytu a jejich výběr

Bytové koberce

Výběr barvy koberce

Výběr barev a vzorů koberce pro bytové použití není vázán žádnými omezujícími faktory. Přesto je dobré seznámit se se základy teorie barev, aby barevné ladění místnosti ladilo lidskému oku a navodilo v bytě příjemnou atmosféru.

Do místností s výraznými dominantními prvky a nábytkem se nejlépe hodí jednoduché jednobarevné koberce. Vzorované koberce a vícebarevné koberce naopak přitáhnou pozornost tam, kde místnost postrádá výrazné interiérové prvky. S barevností to ale není dobré moc přehánět – maximálně se doporučuje oživit plochu koberce jemně žíhanými vzory. Barevné přechody lze efektně nahradit jednobarevnými koberci s plastickými povrchy, mezi než řadíme koberce se strukturovanou smyčkou nebo systémem střižený vlas – smyčka.

Výběr výrobní technologie pro bytové koberce

V bytech se lze setkat s koberci většiny výrobních technologií. V současných domácnostech již dlouhá léta panují syntertické koberce, a to kvůli jejich nízké pořizovací ceně a mnoha dalším užitečným vlastnostem, mezi než patří 

  • Nízké výrobní náklady – nízká cena
  • Dobré antistatické vlastnosti
  • Odolnost proti roztočům – jsou vhodné i pro alergiky
  • Obrovský výběr vzorů a barev
  • Sytější odstíny
  • Snadná manipulace

Neomezují-li nás finance, pak si svoje místo v domácnosti najdou i koberce z přírodních materiálů – především z vlny, bavlny a přírodního hedvábí. Jejich výhodou je především dlouhodobá tvarová stálost a schopnost regenerace po zatížení. Mezi nevýhody se řadí jejich náchylnost k línání a menší odolnost proti skvrnám a nečistotě. Rozhodně bychom si neměli pořizovat přírodní koberce, máme-li doma alergiky.

Z výrobních technologií se v domácnostech uplatní koberce všech způsobů výroby – tkané, tištěné, vpichované nebo všívané koberce. Tkané koberce jsou nejkvalitnější, naproti tomu vpichované koberce pořídíme za zlomek ceny a pokud netrváme na dlouhé životnosti koberce a jsme ochotni se starat o jeho pravidelnou údržbu, vzhled koberce může zůstat po několik let nezměněn.


Bezstarostná a rychlá pokládka koberce v domácnosti

Pokládka kancelářských kobercůBytové koberce mohou být ve srovnání s novou podlahou položeny nebo vyměněny za zlomek času. Zkušení podlaháři potřebují na  pokládky koberců v několika pokojích jen pár desítek minut. Znamená to značnou úsporu času i ceny práce. Cena pokládky koberců je tedy oproti pokládání podlah nesrovnatelně nižší.

Výměna koberce neklade na zákazníka větší nároky než je prostý výběr koberce z katalogu koberců (naši podlaháři Vám jej dovezou ochotně až domů) a vše ostatní již zajistí podlahář.

Stačí, aby si zákazník vybral vzor koberce, materiál a barvu a zkonzultoval výběr s naším podlahářem, který mu potvrdí, zda je vybraný koberec vhodný právě pro použití v určené místnosti. Zároveň zákazníkovi ochotně poradí, podle jakých kritérií koberec do domácnosti vybírat. Pak již stačí jen podepsat jednoduchou objednávku, podlaháři vybraný koberec zajistí, dovezou, zlikvidují starou krytinu a za pár minut položí koberec nový. Zákazník tedy během chvilky může v domácnosti obnovit běžný provoz. 


Čištění kancelářských koberců není žádná vědaSnadná údržba bytových koberců

Bytové koberce kladou určité nároky na údržbu.  Údržba koberců obnáší pravidelné vysávání koberce, občasné lokální vyčištění skvrn vzniklých z různých důvodů a jednou za několik měsíců či let celkové chemické vyčištění. Údržbu kobercl však v běžné domácnosti není nutné provádět tak často jako je tomu u zátěžových kancelářských koberců.

Obvykle stačí koberce v bytě vysávat 1x za 2 týdny, ve více frekventovaných místnostech až 2x týdně.

Pro údržbu koberců v domácnostech se používají běžné domácí vysavače, výhodou jsou pak vysavače s přídavnými funkcemi pro chemické čištění koberců na mokro. Speciální stroje pro čištění koberců lze i zapůjčit – investice se vždy vyplatí a prodlouží koberci životnost i o několik let. Jestliže pro důkladné periodické čištění koberců nejste vybavení, anebo si na něj netroufáte, doporučujeme využít služeb firem specializujících se na domácí úklid a chemické čištění koberců. 


Koberec nebo holou podlahu – co je pro bydlení lepší ?

Koberce i podlahy mají své výhody i nevýhody. Je na každém majiteli bytu či bytového domu, aby si ujasnil priority své a členů rodiny a rozhodnul se správně pro nejvhodnější řešení. Nejčastěji se v jednom domě či bytu kombinují obě možnosti.

Bytové koberce plně nahradí podlahuV místnostech s velkým provozem, kde je zvýšené riziko poničení koberce (kuchyně, předsíně, koupelna, WC …) se obvykle využívají praktické linoleum,  laminátové, vinylové nebo dlážděné podlahy, kterým nevadí denní mokrá údržba a občasné vylití tekutiny nebo znečištění obuví . 

Naopak v klidových místnostech, kam se uchylujeme k odpočinku, přivítáme přítomnost měkkých koberců. V obývacím pokoji, ložnici nebo dětském pokoji mají odjakživa koberce své místo. Výjimkou jsou domácnosti obývané alergiky, které dávají přednost klasickým podlahám i v klidových částech bytu. Ne vždy je ale pro alergiky koberec nevýhodou. 

Koberce pro alergiky ano či ne ? 

Spor mezi lékaři a bytovými architekty, zda koberce patří do domácností obývaných alergiky, existuje stejně dlouho jako lékařská věda. V době, kdy neexistovaly syntetické koberce a přírodní koberce byly výsadou luxusního bydlení, nebyl tento problém tak akutní. Bytové koberce účinně zadržují prach a brání jeho víření v místnosti V dnešní době, kdy má alergii na prach, roztoče či pyly alergii prakticky každé druhé dítě, je otázka volby podlahové krytiny velmi aktuální. 

Osoby alergické na roztoče by se měly vyhýbat jakékoli pórovité podlahové krytině, tedy obecně jakýmkoli kobercům. Ačkoli se dnes vyrábějí koberce odolné proti roztočům, jejich výskytu v pórech a tkanině koberce nelze 100% zamezit. Vždy je proto pro osoby s alergií na roztoče lepší pohybovat se v místnostech, kde se roztoči nemají kde schovat a množit – holá denně vytíraná podlaha je proto pro ně ideálním řešením. 

Osobám alergickým na prach naopak mohou vlastnosti koberců v jejich nesnázích účinně pomoci. Koberce zadržují prach a zabraňují jeho víření v místnosti. Jsou-li pravidelně vysávány, pak slouží jako účinný prachový filtr a přispívají ke zdravému mikroklimatu v místnosti. Jste-li tedy alergici na prach a roztoči Vám nevadí, jsou pro Vás koberce v domácnosti vítaným řešením.  

 Cenová nabídka bytových koberců a jejich pokládky rychle a pohodlně …

 

Vypracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku dodání a pokládky bytových koberců, o kterou si můžete právě teď pohodlně z domu požádat vyplněním poptávkového formuláře.

 


 

Chci nabídku na cenu pokládky koberce

 


Odbornou pokládku koberců v bytech v České a Slovenské republice nabízejí tato naše podlahářství

 Naše podlahářství, která najdete ve všech větších městech České a Slovenské republiky, zaměstnávají zkušené podlaháře, kteří Vám rádi poradí a provedou odbornpu pokládku bytových koberců. Realizujeme zakázky na pokládky koberců od jedné místnosti až po celé rodinné domy. Náš tým zkušených podlahářů je schopen pružně reagovat na termíny podlahářských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků.

 

Díky dobrému pokrytí Česka a Slovenska našimi podlaháři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně položíme koberce bez ohledu na místo Vašeho bydliště.

 

Pokládky koberců Praha Pokládání koberců a podlahových krytin v Praze a Středočeském kraji
Pokládky koberců Brno Podlahářské služby pro Brno a Brněnský kraj, jižní Moravu
Pokládky koberců Ostrava Pokládka podlahových krytin a koberců Ostrava a Ostravský kraj
Pokládky koberců Plzeň Pokládka koberců prováděná podlahářstvím Plzeň pro Plzeňský kraj
Pokládky koberců Olomouc Podlahy, pokládky koberců pro Olomouc a Olomoucký kraj
Pokládky koberců Liberec Pokládky koberců pro Liberec a Liberecký kraj
Pokládky koberců Ústí nad Labem Pokládání koberců pro Ústecký kraj a severní Čechy
Pokládky koberců Karlovy Vary Pokládka koberce a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Pokládky koberců Hradec Králové Kladení koberců pro Hradec Králové a východní Čechy
Pokládky koberců Pardubice Pokládky kobercůových krytin a koberců pro Pardubice a Pardubicko
Pokládky koberců České Budějovice Koberce a pokládky pro České Budějovice a jižní Čechy
Pokládky koberců Jihlava Pokládka koberců Jihlava a kraj Vysočina
Pokládky koberců Jeseník Podlahářské práce pro Jeseník a severní Moravu a Slezsko
Pokládky koberců Zlín Koberce, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj
Pokládky kobercov Bratislava Podlahárske práce pre Bratislavu a juhozápadne Slovensko
Pokládky kobercov Trnava Pokládky kobercov Trnava a okolie
Pokládky kobercov Trenčín Položenie kobercov v Trenčíne a Trenčianskom kraji
Pokládky kobercov Nitra Koberce, podlahárstvo pre Nitru a Nitrianský kraj
Pokládky kobercov Žilina Podlahárske služby ponuka podlahárstvo Žilina a Žilinský kraj
Pokládky kobercov Banská Bystrica Pokládky kobercov Banská Bystrica
Pokládky kobercov Zvolen Pokládanie kobercov pre Zvolen a Zvolenský kraj
Pokládky kobercov Liptovský Mikuláš Kladenie kobercov pre Liptovský Mikuláš a Liptov
Pokládky kobercov Poprad Koberce, podlahárske služby Poprad
Pokládky kobercov Lučenec Podlahové krytiny a kladenie kobercov pre oblasť Lučenca
Pokládky kobercov Prešov Koberce a podlahy, služby podlahárstva pre Prešovský kraj
Pokládky kobercov Košice Pokládka kobercov pre Košice a okolie
Pokládky kobercov Námestovo Podlahárske práce pre oblasť Oravy – podlahári Námestovo
Pokládky kobercov Michalovce Pokládka kobercov, podlahárstvo Michalovce